Historická vila

Historická vila skrývající moderní bydlení

„Hrázděná vila, která bude splňovat naše předpoklady komfortního a moderního bydlení. V mnoha momentech se nám to jevilo až utopické. Toužili jsme zachovat historický ráz, nechtěli jsme rušit interiéry objektu a zateplení fasády nepřicházelo v úvahu. Koncepce vytápění a přípravy teplé vody se tak jevila jako nelehký úkol.“

Jaké jsme navrhli řešení?

Jako ideální řešení pro Braunerovy se nám jednoznačně jevila Klimastěna pro nízkoteplotní vytápění v kombinaci s vnitřním zateplením. Montáž a rozvod se zvládne bez nutnosti sekání. Klimastěna navíc předejde problémům s vlhkosti a plísní. Využije se nejen pro vytápění, ale v letních měsících má funkci pasivního chlazení.
Aby byl systém funkční, je nutnost zapojit i obnovitelné zdroje energie. Konkrétně v tomto případě tepelné čerpadlo země/voda ve sklepě objektu a horizontální kolektor umístěný v zahradě.

Výsledek?

Ponechali jsme atmosféru historické vily, a i tak dosáhli velmi pohodlného a zdravého vnitřního prostředí. Zásluhou Klimastěny a obnovitelných zdrojů energie budou náklady na vytápění a ohřev teplé vody minimální.

Spokojenost i na druhé straně?

„Z pocitu zoufalství do opačného extrému maximální spokojenosti a radosti z domu, který má atmosféru a zároveň přináší vymoženosti moderní doby pro co nejpohodlnější bydlení. Oceňujeme kompletní servis od samotného návrhu přes realizaci až po servis.“