Rodinný dům Pelhřimov

Náprava věčně chladného podkroví kvůli chybě v projekci

„Po návštěvě u známých jsme se rozhodli, že podlahové vytápění musíme mít taky. Mohlo to být super, kdyby se nestala projekční chyba, díky které byla v podkroví domu pořád zima. Pokud jsme tam chtěli fungovat, muselo být všude jinde jak v sauně.“

Dokážeme to vyřešit?

Rozřešení problému bylo jasné. Nízkoteplotní vytápění Klimastěna je jednou z mála možností, jak můžeme převést prostor s lokálním vytápěním na nízkoteplotní systém. A vyřešit tak i problémy, které přinesla chyba projekce.

Co jsme v rodinném domě udělali?

  • Systém Klimastěna jsme doplnili do svislých ploch a napojili na stávající topný systém. Stávající svislé zdi byly opatřeny odrazovou folií, abychom zlepšili přenos tepla do prostoru.
  • Topné registry Klimastěny byly upevněny pomocí vrutů na původní vrstvu sádrokartonu a napojeny na stávající rozdělovač, sběrač podlahového vytápění.
  • Přívodní potrubí jsou vedeny těsně kolem systému Klimastěna a nevyžadují žádné bourací práce.
  • Do mezer mezi svislými vedeními Klimastěn byl přišroubován pomocný rošt z dřevěných latí. Na ten jsme poté opevnili záklop z přespárovaných a přebílených sádrokartonových desek.
  • Instalace nám trvala 1 den. Další 1 den jsme potřebovali na zaklopení a začištění nové předstěny.

Výsledek?

Z nejstudenějšího prostoru v domě, který nikdo nechtěl ani využívat, se stala oblast s největší teplotní pohodou. Jediným negativem může být to, že se zmenšil prostor o 4 cm. Klimastěnu ovšem v létě mohou v rodinném domě využít i jako zdravou klimatizaci, což se obzvlášť v podkroví více než hodí.